Projekt  Zvyšování finanční gramotnosti u seniorů

Obsahem semináře jsou témata jako je finanční rozpočet a hospodaření domácnosti, jak si vybrat správného mobilního operátora, správnou finanční instituci, dále ochrana spotřebitele, následky neuvážených finančních rozhodnutí a jejich řešení. Projekt je realizován na území Hlavního města Prahy s finanční podporou Magistrátu Hlavního města Prahy v rámci Program na podporu vzdělávání seniorů na území Hlavního města Prahy.

 

Termín realizace: 1. 1. 2018 – 31. 12. 2018

Projekt  Aktivně a bezpečně i ve stáří    

Cílem projektu je naučit seniory bezpečnému chování v různých prostředích, jako je domov, veřejný prostor a internet. Jak upravit domácí prostředí ve stáří, aby splňovalo podmínky bezpečného a komfortního bydlení; a to zejména pokud má senior sníženou pohyblivost, a dále jak zabezpečit majetek či jak se vyhnout podvodu.

Dále jsou senioři seznámeni s tím, jak se mají chránit před okradením; jak předcházet riziku přepadení; ale také např. jak se bezpečně chovat v silničním provozu. Část semináře je věnována bezpečnosti a ochraně soukromí v online prostředí (e-bankovnictví, e-nakupování, e-seznamky apod.).

Projekt je realizován na území Hlavního města Prahy a v dalších krajích ČR s finanční podporou Magistrátu Hlavního města Prahy a Ministerstva práce a sociálních věcí.

Termín realizace: 1. 1. 2018 – 31. 12. 2018

 

Cestování s trénováním paměti

Pro Kluby seniorů pořádáme zajímavé workshopy na téma cestování, jejichž součástí jsou aktivity zaměřené na trénování paměti. S naší lektorkou Libuší Procházkovou tak můžete procestovat např. Island, Peru, africké a řecké ostrovy i Českou republiku, a navíc si přitom zábavnou formou procvičit paměť.Zájemci o uspořádání semináře se mohou domluvit na tel. čísle: 775 976 383 nebo požadavek zaslat písemně na adresu: celesta@celestapraha.cz.